Menu Zavřeno

Zpětná protiexplozní klapka

Zpětná protiexplozní klapka - Pojistný ventil DFI


Pojistný ventil DFI je nejmodernějším řešením tohoto typu na trhu. Uzavírací ventil se skládá ze dvou menších klapek místo jedné velké, čímž se liší velikostí od standardních ventilů. Díky této konstrukci jej lze instalovat téměř do jakékoli instalace.


Zpětná protiexplozní klapka - Zpětný tlakový izolační ventil VALVEX


Pasivní ventily Valvex, dodávané firmou Fike, jsou schopny rychle uzavřít každý výbuch na krátkou vzdálenost.


Zpětná protiexplozní klapka - Pasivní izolační ventily Ventex


Pasivní ventily Ventex, dodávané firmou Fike, jsou schopny rychle uzavřít každý výbuch na krátkou vzdálenost.


Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA


Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA. Sídlo koncernu se nachází v Blue Springs ve státě Missouri. Od začátku svého vzniku se firma zaměřuje především na zavádění průmyslových systémů protiexplozní a protipožární ochrany, založených z velké části na svých vlastních výrobcích pro detekci požáru, protiexplozní ochranu, odlehčení tlaku, atd. Za téměř 70 let existence koncernu vzniklo mnoho poboček Fike po celém světě v (Belgii, Francii, Německu, Itálii, Velké Británii, Španělsku, Kanadě, Japonsku, Brazílii, Indii, Bahrajnu, Malajsii).

V češtině​ zástupcem Fike je VALWO s.r.o. Ke standardním výrobkům Fike patří membrány (odlehčení exploze) a pojistné membrány (ochrana proti růstu tlaku), protiexplozní aktivní ochrana (HRD / SRD) a pasivní – takové jako přerušovače ohně (bezplamenné odlehčení) a jiná inovativní řešení, jako jsou protiexplozní ventily (klapky, šoupátka), nebo rychlouzavírací ventily (klapky, šoupátka). Charakteristickým společným rysem těchto zařízení je (kromě zvýšení bezpečnosti práce), jejich významný podíl na zvyšování ekonomiky, tzn. snížení provozních nákladů všech strojů a zařízení, na která se vztahuje bezpečnostní systém.