Menu Zavřeno

Průtržné Membrány

AXIUS Průtržná membrána


Průtržná membrána „AXIUS” je určená pro práci v agresivních aplikacích takových jak např. chemický nebo farmaceutický průmysl. Membránu lze použít k práci s tekutinami a plyny. Díky své hladké konstrukci se na ní neusazují procesní média.


ATLAS Průtržná membrána


Průtržná membrána typu „ATLAS” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Charakterizuje jí vysoký součinitel práce (95%), a také vyšší tlak roztržení do 1375 PSIG (94.80 BARG).


SRL Průtržná membrána


„SRL” jest typ pojistné membrány, instalované korunou směrem k procesu. Koruna membrány je opačně vypouklá a oslabena po obvodu, díky tomu je zajištěno plné otevření membrány bez použití ostří v její konstrukci. Vzhledem k širokému spektru materiálů ze kterých je vyrobena, mimo jiné 316, Hastelloy®, tantalu atd., je využívána na instalacích používajících vysoce korozní média. Membrána se používá rovněž k izolaci pojistných ventilů.


SRX Průtržná membrána


Průtržná membrána „SRX” je netříštivou tlakovou vložku doporučenou pro instalaci páry. ”SRX” rovněž zajišťuje vysokou trvanlivost za cyklických a pulzačních pracovních podmínek.


MRK Průtržná membrána


Tlaková vložka typu „MRK” je membránou určenou k práci s plyny a párou, zvláště pro nízké tlaky roztržení. Tlaková hlavice ”MRK” je odolná vůči podtlaku a pulzaci. Přesnost otevření zajišťují dodatečná ostří.


SR-H (HIGIENIC) Průtržná membrána


Průtržná membrána typu „SR-H” je netříštivou hlavici určenou zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Membrána se používá ve farmaceutické, potravinářské a biotechnologické branži a všech ostatních aplikacích, kde jsou důležité sanitární podmínky. Speciální provedení membrány umožňuje čištění v místě montáže (CIP/SIP). Membrána se dodává se speciálními těsněními schválenými FDA.


POLY-SD Průtržná membrána


Průtržná membrána typu „POLY-SD” se vyznačuje dlouhou životností. Membrána může pracovat zároveň s kapalinami a plyny a funguje všude tam, kde dochází k polymerizaci. Tlakovou hlavici POLY-SD vyznačují vysoké pracovní parametry.


SCRD


Série „SCRD” byla navržena pro použití vysokotlakých aplikací kapalin a plynů. Membrány „SCRD” se dokonale hodí mj. jako ochrana pro pojistné ventily.


HO / HOV Průtržná membrána


Pojistné membrány série „HO/HOV” se skládají od 2 do 4 komponentů, které tvoří jeden celek. Základním prvkem tohoto modelu je teflonová membrána a horní část membrány, která zajišťuje určitou práci. Membrána předává veškerou sílu na horní části membrány, aby fungovala v nejvhodnějším okamžiku. Vzhledem ke své modularitě, typ pojistných membrán „HO / HOV“ je k dispozici v široké škále materiálů a má široké uplatnění v průmyslu.


P SERIES Průtržná membrána


Snadná montáž pojistné membrány série „P” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Série P je ideální pro práci s korozními médii.


AD Průtržná membrána


Průtržná membrána série „AD” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny s nízkým tlakem roztržení. Membrána je dostupná v sanitárním provedení.


GD SERIES Průtržná membrána


Grafitová Průtržná membrána série „GD” zajišťuje dokonalou ochranu pro korozní média. Může pracovat zároveň v aplikaci s kapalinami a plyny. Membrána při montáži nevyžaduje použití držadla s ohledem na možnost její instalace bezprostředně mezi příruby.


ERD Průtržná membrána


Průtržná membrána Extruder série „ERD” , která je také známá jako Blow-Out-Plug je bezpečnostní zařízení chránící proti růstu tlaku, určeno především k ochraně výrobních procesů umělých hmot. „ERD” je unikátní řešením, které pokaždé vyžaduje konkrétní spojení rozměrů, závitování a stavbu (strukturu). „Fike“ pro typ „ERD“ nabízí širokou škálu standardních řešení, stejně jako kombinace připravené podle specifik klienta.


SHX (HIGIENIC) Průtržná membrána


Průtržná membrána „SHX” je určena pro práci v aplikaci kapalin a plynů. Její provedení umožňuje její použití zejména ve farmaceutickém, potravinářském a stáčecím průmyslu pro vyšší tlaky roztržení.


LO-V (HIGIENIC) Průtržná membrána


Průtržná membrána typu „Lo-V” je zařízení určené pro zmírnění nežádoucích tlakových podmínek. Membrána může působit ve dvou směrech průtoku (je membránou působící současně na dva tlaky – nezávisle na každé straně). Může plnit úkoly dvou různých pojistných membrán v rámci ochrany procesu nebo nádrže proti účinkům imploze a zvýšeného tlaku.


Držadla pro pojistné membrány


Držadlo nebo také kazeta je zařízení, do kterého se montuje Průtržná membrána za účelem zajištění vhodné těsnosti.

Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA


Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA. Sídlo koncernu se nachází v Blue Springs ve státě Missouri. Od začátku svého vzniku se firma zaměřuje především na zavádění průmyslových systémů protiexplozní a protipožární ochrany, založených z velké části na svých vlastních výrobcích pro detekci požáru, protiexplozní ochranu, odlehčení tlaku, atd. Za téměř 70 let existence koncernu vzniklo mnoho poboček Fike po celém světě v (Belgii, Francii, Německu, Itálii, Velké Británii, Španělsku, Kanadě, Japonsku, Brazílii, Indii, Bahrajnu, Malajsii).

V češtině​ zástupcem Fike je VALWO s.r.o. Ke standardním výrobkům Fike patří membrány (odlehčení exploze) a pojistné membrány (ochrana proti růstu tlaku), protiexplozní aktivní ochrana (HRD / SRD) a pasivní – takové jako přerušovače ohně (bezplamenné odlehčení) a jiná inovativní řešení, jako jsou protiexplozní ventily (klapky, šoupátka), nebo rychlouzavírací ventily (klapky, šoupátka). Charakteristickým společným rysem těchto zařízení je (kromě zvýšení bezpečnosti práce), jejich významný podíl na zvyšování ekonomiky, tzn. snížení provozních nákladů všech strojů a zařízení, na která se vztahuje bezpečnostní systém.