Menu Zavřeno

Pojistné membrány

AXIUS Pojistná membrána


Pojistná membrána „AXIUS” je určená pro práci v agresivních aplikacích takových jak např. chemický nebo farmaceutický průmysl. Membránu lze použít k práci s tekutinami a plyny. Díky své hladké konstrukci se na ní neusazují procesní média.

Pojistná membrána axius

ATLAS Pojistná membrána


Pojistná membrána typu „ATLAS” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Charakterizuje jí vysoký součinitel práce (95%), a také vyšší tlak roztržení do 1375 PSIG (94.80 BARG).

Pojistná membrána atlas

SRL Pojistná membrána


„SRL” jest typ pojistné membrány, instalované korunou směrem k procesu. Koruna membrány je opačně vypouklá a oslabena po obvodu, díky tomu je zajištěno plné otevření membrány bez použití ostří v její konstrukci. Vzhledem k širokému spektru materiálů ze kterých je vyrobena, mimo jiné 316, Hastelloy®, tantalu atd., je využívána na instalacích používajících vysoce korozní média. Membrána se používá rovněž k izolaci pojistných ventilů.

Pojistná membrána srl

SRX Pojistná membrána


Pojistná membrána „SRX” je netříštivou tlakovou vložku doporučenou pro instalaci páry. ”SRX” rovněž zajišťuje vysokou trvanlivost za cyklických a pulzačních pracovních podmínek.

Pojistná membrána srx

MRK Pojistná membrána


Tlaková vložka typu „MRK” je membránou určenou k práci s plyny a párou, zvláště pro nízké tlaky roztržení. Tlaková hlavice ”MRK” je odolná vůči podtlaku a pulzaci. Přesnost otevření zajišťují dodatečná ostří.

Pojistná membrána mrk

SR-H (HIGIENIC) Pojistná membrána


Pojistná membrána typu „SR-H” je netříštivou hlavici určenou zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Membrána se používá ve farmaceutické, potravinářské a biotechnologické branži a všech ostatních aplikacích, kde jsou důležité sanitární podmínky. Speciální provedení membrány umožňuje čištění v místě montáže (CIP/SIP). Membrána se dodává se speciálními těsněními schválenými FDA.

Pojistná membrána sr-h

POLY-SD Pojistná membrána


Pojistná membrána typu „POLY-SD” se vyznačuje dlouhou životností. Membrána může pracovat zároveň s kapalinami a plyny a funguje všude tam, kde dochází k polymerizaci. Tlakovou hlavici POLY-SD vyznačují vysoké pracovní parametry.

Pojistná membrána poly sd

SCRD


Série „SCRD” byla navržena pro použití vysokotlakých aplikací kapalin a plynů. Membrány „SCRD” se dokonale hodí mj. jako ochrana pro pojistné ventily.

Pojistná membrána scrd

HO / HOV Pojistná membrána


Pojistné membrány série „HO/HOV” se skládají od 2 do 4 komponentů, které tvoří jeden celek. Základním prvkem tohoto modelu je teflonová membrána a horní část membrány, která zajišťuje určitou práci. Membrána předává veškerou sílu na horní části membrány, aby fungovala v nejvhodnějším okamžiku. Vzhledem ke své modularitě, typ pojistných membrán „HO / HOV“ je k dispozici v široké škále materiálů a má široké uplatnění v průmyslu.

Pojistná membrána ho hov

P SERIES Pojistná membrána


Snadná montáž pojistné membrány série „P” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Série P je ideální pro práci s korozními médii.

Pojistná membrána p

AD Pojistná membrána


Pojistná membrána série „AD” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny s nízkým tlakem roztržení. Membrána je dostupná v sanitárním provedení.

Pojistná membrána ad

GD SERIES Pojistná membrána


Grafitová Pojistná membrána série „GD” zajišťuje dokonalou ochranu pro korozní média. Může pracovat zároveň v aplikaci s kapalinami a plyny. Membrána při montáži nevyžaduje použití držadla s ohledem na možnost její instalace bezprostředně mezi příruby.

Pojistná membrána gd

ERD Pojistná membrána


Pojistná membrána Extruder série „ERD” , která je také známá jako Blow-Out-Plug je bezpečnostní zařízení chránící proti růstu tlaku, určeno především k ochraně výrobních procesů umělých hmot. „ERD” je unikátní řešením, které pokaždé vyžaduje konkrétní spojení rozměrů, závitování a stavbu (strukturu). „Fike“ pro typ „ERD“ nabízí širokou škálu standardních řešení, stejně jako kombinace připravené podle specifik klienta.

Pojistná membrána erd

SHX (HIGIENIC) Pojistná membrána


Pojistná membrána „SHX” je určena pro práci v aplikaci kapalin a plynů. Její provedení umožňuje její použití zejména ve farmaceutickém, potravinářském a stáčecím průmyslu pro vyšší tlaky roztržení.

Pojistná membrána shx

LO-V (HIGIENIC) Pojistná membrána


Pojistná membrána typu „Lo-V” je zařízení určené pro zmírnění nežádoucích tlakových podmínek. Membrána může působit ve dvou směrech průtoku (je membránou působící současně na dva tlaky – nezávisle na každé straně). Může plnit úkoly dvou různých pojistných membrán v rámci ochrany procesu nebo nádrže proti účinkům imploze a zvýšeného tlaku.

Pojistná membrána lo-v

Držadla pro pojistné membrány


Držadlo nebo také kazeta je zařízení, do kterého se montuje Pojistná membrána za účelem zajištění vhodné těsnosti.

Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA


Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA. Sídlo koncernu se nachází v Blue Springs ve státě Missouri. Od začátku svého vzniku se firma zaměřuje především na zavádění průmyslových systémů protiexplozní a protipožární ochrany, založených z velké části na svých vlastních výrobcích pro detekci požáru, protiexplozní ochranu, odlehčení tlaku, atd. Za téměř 70 let existence koncernu vzniklo mnoho poboček Fike po celém světě v (Belgii, Francii, Německu, Itálii, Velké Británii, Španělsku, Kanadě, Japonsku, Brazílii, Indii, Bahrajnu, Malajsii).

V češtině​ zástupcem Fike je VALWO s.r.o. Ke standardním výrobkům Fike patří membrány (odlehčení exploze) a pojistné membrány (ochrana proti růstu tlaku), protiexplozní aktivní ochrana (HRD / SRD) a pasivní – takové jako přerušovače ohně (bezplamenné odlehčení) a jiná inovativní řešení, jako jsou protiexplozní ventily (klapky, šoupátka), nebo rychlouzavírací ventily (klapky, šoupátka). Charakteristickým společným rysem těchto zařízení je (kromě zvýšení bezpečnosti práce), jejich významný podíl na zvyšování ekonomiky, tzn. snížení provozních nákladů všech strojů a zařízení, na která se vztahuje bezpečnostní systém.